هدیه تبلیغاتی ، هدایای تبلیغاتی : ساک پارچه ای تبلیغاتی ویژه فروشگاه ها و شرکت در نمایشگاه
 

آموزش و مقالات حوزه چاپ و تبلیغات

منسوجات بی بافت اسپان باند

None Woven پارچه های بی بافت

منسوجات بی بافت اسپان باند ( spun bond nonwoven fabrics )

چرا از ساکهای پارچه ای سوزنی – اسپان باند با تکنولوژی اولتراسونیک ( دوخت حرارتی ) استفاده کنیم ؟

- چاپ به صورت شکیلی بر روی این جنس اجرا میشود
- قیمت بسیار مناسب با توجه به عمر ساک
-ساک های سوزنی با ماندگاری بالا ابزار تبلیغاتی ارزان با نام و طرح شرکت شما در سایز ها و مدل های مختلف قابل استفاده در نمایشگاه ها و سبدی برای عرضه ی سایر محصولات شما می باشد
- تولید تمیز با تیراژ بالا در زمان کم بصورت تمام اتوماتیک
- سازگاری با محیط زیست
- جنس پارچه قابل شستشو است و مدت طولانی توسط مشتری شما استفاده میشود
-تنوع رنگی بالا

یک نمونه از کاربرد های این نوع پارچه استفاده بعنوان ساک دستی ( تبلیغاتی ) می باشد .

 

انواع ساک تبلیغاتی با امکان چاپ لوگو و شعار تبلیغاتی

ساک تبلیغاتی 1 ساک تبلیغاتی 2

ساک تبلیغاتی 3ساک تبلیغاتی 4

ساک تبلیغاتی 5 ساک تبلیغاتی 6

جهت سفارش هرکدام از ساک های تبلیغاتی بالا می توانید با شماره 09131148237 تماس حاصلفرمایید

 

 

 

آینده صنعت نساجی متعلق به منسوجات نبافته است

مهندس بزرگیان، فارغ التحصیل رشته مهندسی نساجی از دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر بوده و مدت ۱۵ سال در پروژه های مختلف تحقیقاتی و صنعتی کشور به عنوان طراح، مجری و مشاور اشتغال به کار دارد وی سابقه همکاری با شرکت های خدمات علمی صنعتی استان تهران، گروه صنعتی نیکو و شرکت سبلان پارچه را داشته و هم اکنون به عنوان مدیر فنی و پروژه شرکت ایران اشتریک متصدی تکنولوژی و مشاور پروژه های در دست اجرای اسپان لیس و اسپان باند شرکت میشا بی بافت است. ایشان همچنین با گذراندن دوره های تخصصی در زمینه منسوجات بی بافت در شرکت های فلایسنر، فهرر، نیومگ و ارکو ـ تروشچلر از جمله صاحب نظران صنعت بی بافت در کشور می باشد. وی معتقد است که روند تولید منسوجات نبافته رو به گسترش است و گروه های بزرگ تولید کننده ماشین آلات نساجی توجه ویژه ای به منوسجات نبافته نشان می دهند، زیرا بازار را محک زده و به این نتیجه رسیده اند که آینده صنعت نساجی در منسوجات نبافته رقم خورده است.

مهندس بزرگیان می افزاید: متأسفانه در زمینه منسوجات نبافته نسبت به کشورهای در حال توسعه و حتی جهان سوم هم عقب تر هستیم. در دانشگاه ها بحث منسوجات نبافته چندان مورد توجه قرار ندارد این در حالیست که تولید این محصولات در کشور دارای مزیت اقتصادی بالائی است و ما تا رسیدن به جایگاه شایسته خود در این عرصه راه زیادی در پیش داریم. مشروح گفت و گوی ما را با وی می خوانید:

 

منسوجات فنی Technical Textile چیست و به چه نوع منسوجاتی، منسوجات فنی گفته می شود؟

ـ منسوجات فنی محدوده گسترده ای از انواع منسوجات بافته شده، نبافته و حتی الیاف را در بر می گیرد. به دلیل نوع و حجم وسیع استفاده از منسوجات نبافته در کاربردهای متفاوت فنی، نبافته ها جایگاه ویژه ای در این شاخه دارند به گونه ای که تفکیک این دو به سادگی ممکن نیست. در بسیاری از موارد نمایشگاه های این دو نیز با همدیگر برگزار می شود تا جائی که معمولاً در نمایشگاه تخصصی منسوجات بی بافت (Index) هم سایر منسوجات فنی حضور پررنگی دارند.

منسوجات فنی بافته شده در برگیرنده انواع پارچه های تاروپودی، پارچه های حلقوی ـ تاری و... می باشد که در انواع متفاوت و مواد گوناگون به منظور تأمین کاربردهای خاص در صنایع مختلف به مصرف می رسند. این دسته از منسوجات فنی عمدتاً در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و اروپا مورد استفاده قرار می گیرد از نظر تنوع کاربرد بسیار متنوع بوده اما احجام مصرف آن در مقایسه با نبافته ها چندان قابل توجه نمی باشد.

دسته دیگر منسوجات فنی، بی بافت ها هستند که بخش فراوانی از منسوجات فنی را شامل می شوند که در صنایع بسته بندی، البسه محافظتی، پوشش های بیمارستانی، خودرو سازی، فیلترهای صنعتی، تولید مبلمان و... کاربردهای بی شماری دارند، یکی از موارد مهم، ژئوتکستایل ها هستند که به عنوان مصالح ساختمانی ، جاده سازی، راه سازی، سدسازی و مصالح انواع سازه ها و بناها مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از کاربردهای ژئوتکستایل ویژگی های مورد نیاز منحصراً توسط منسوجات نبافته تأمین می گردد و هیچ منسوج دیگری قابلیت جایگزینی با آنها را ندارد.

واقعیت این است که ژئوتکستایل ها مشتمل بر انواع پارچه های بافته شده، الیاف، منسوجات نبافته، ترکیب آنها با یکدیگر یا مواد دیگر ژئوکامپوزیت ها، ژئوگریدها و... می باشند. اما کمپانی های بزرگ تولید کننده ژئوتکستایل در دنیا همان تولید کنندگان منسوجات نبافته هستند. در ژئوتکستایل چند فاکتور خاص مدنظر است و کاربردهائی که از ژئوتکستایل انتظار داریم، کاربرد فیلتراسیون، استحکام دهی، جداسازی و زه کشی می باشد. تولید لایه ژئوتکستایل مناسب برای کاربردای متافوت فوق نیازمند تجهیز خطوط تولید به تجهیزات اختصاصی و آپشن های خاصی خواهد بود که توانائی تولید لایه هائی با ویژگی های مربوط به هر یک را به عنوان مصالح مهندسی با فاکتورهای مهندسی قابل استفاده در محاسبات سازه های مربوط داشته باشد.

استفاده از ژئوتکستایل موجب افزایش عمر مفید سازه ها، جاده، کانال، سد و ساختمان می شود، هزینه ای که ایجاد می کند بسیار ناچیز است و سرعت کار را افزایش می دهد، تا چندی پیش تصور این که ساختمانی در دریا پیشروی داشته باشد از جهت اقتصادی غیر ممکن بود، یک اسکله نفتی که در درون دریا قرار می گیرد برای استحکام در دریا نیازمند شمع کوبی های عظیم و تزریق های پرهزینه بتوندر اعماق دریاست اما اکنون پروژه ای مانند پالم دوبی با استفاده از ژئوتکستایل احداث شده است. بدون بهره گیری از ژئوتکستایل، عملیات پیش روی زمین در دریا و احداث ساختمان در آن از نظر اقتصادی ممکن نیست.

در ایران نوعا پروژه های عمرانی از قبیل جاده سازی، سدسازی و... پروژه هائی هستند که کارفرمای دولتی دارند علی رغم توجیه فنی و اقتصادی بالا پیمانکاران تا چندی پیش به دلیل عدم ذکر در فهرست بهاء سازمان برنامه امکان استفاده از ژئوتکستایل ها را نداشتند خوشبختانه اخیراً با درج ردیف مورد نظر راه استفاده انواع ژئوتکستایل ها باز شده است.شکی نیست با شرایط جدید نیاز پروژه های به شدت افزایش یافته احداث واحدهای تولیدی این محصول اولویت بالائی خواهد داشت. این در حالی است که هنوز تولید کننده تخصصی ژئوتکستایل در ایران نداریم و کیفیت لایه ەای سوزن زنی شده داخلی که عمدتاً توسط خطوط تولید موکت نمدی تولید می گردد به هیچ عنوان مناسب برای این کاربرد نمی باشد. نکته تأسف بار اینکه منسوجات نبافته چند سالی است از فهرست اولویت های وزارت صنایع و معادن به دلیل اعمال فشار برخی افراد که خواهان صنعت انحصاری هستند، حذف شده است و ما در صنایع کشور اولویتی برای تولید منسوجات نبافته نداریم. زمانی عمق فاجعه مشخص می شود که بدانیم طی سال های اخیر رشد جهانی تولید و عرضه بی بافت ها در جهان بین ۶ تا ۹ درصد افزایش داشته و تولید بسیاری انواع منسوجات بی بافت در کلیه کشورهای جهان و حتی کشورهای اروپائی که هزینه های بسیار بالای تولید را بایستی تحمل کنند مقرون به صرفه است لذا توسعه این صنعت می تواند یکی از سیاست های راهبردی توسعه نساجی کشور باشد.

تاریخچه منسوجات بی بافت یا تولید این صنعت از چه زمان است؟

ـ اگر بخواهیم تاریخچه ای برای منسوجات بی بافت در نظر بگیریم؛ باید بگویم قدمت منسوجات بی بافت بیش از سایر منسوجات می باشد. اولین پوشش هائی که انسان ها داشته اند از منسوجات بافته شده نبود زیرا تولید نخ وجود نداشت اولین پوشش ساخت بشر نوعی نمد بوده است. بشر به سمت زندگی راحت تر و مصرف بیشتر حرکت می کند و به همین دلیل به منسوجاتی توجه نشان می دهد که از نظر اقتصادی و فنی برایشان قابل تأمل باشد.

شاید بزرگترین دلیل توجه به منسوجات نبافته در دنیا، کاهش هزینه تولید و کوتاه کردن مراحل تولید باشد، در واقع با حذف بسیاری از مراحل ریسندگی و بافندگی قیمت تمام شده محصول کاهش می یابد. انرژی مصرف شده، نیروی کارگر و... کاهش می یابد و سرعت تولید افزایش پیدا می کند.

اما این تنها دلیل توجه به نبافته ها نیست برخی از منسوجات بدون بافت به دلیل ویژگی های فیزیکی خاصی که دارند می توانند عملکرد منحصر بفردی از خود نشان دهند که جایگزینی برای آن نمی توانیم در بین سایر منسوجات برای آنها در آن کاربرد خاص پیدا کنیم، این ویژگی های خاص باعث می شود منسوجات نبافته مورد توجه قرار گیرد. زمانی که می خواهیم پارچه ای داشته باشیم که ازدیاد طول نسبی آن در دو بعد بسیار بالا باشد و در برابر کشش ها مقاومت زیادی از خود نشان دهد، ویژگی پوشش دهی خوبی داشته باشد و استحکامش در جهت طول و عرض متقارن باشد در سیستم تار و پودی این ویژگی ها کمتر یافت می شود اما در مورد منسوجات نبافته این خصوصیات و ویژگی ها وجود دارد.

وقتی بحث از فیلتراسیون می شود نمی توان به چیز دیگری جزء منسوجات نبافته فکر کرد زیرا نوع فرآیند، ماهیت ساختمان و شرایط فیزیکی منسوجات نبافته به گونه ای است که شرایط تولید فیلتراسیون را مهیا می سازد و...

در حال وضعیت بهره گیری از منسوجات بی بافت در دنیا چگونه است و آینده آن را چگونه پیش بینی می کنید؟

ـ امروزه رشد جهانی مصارف این محصول از تمامی شاخه های صنعت نساجی بالاتر است. آمار و ارقام بیانگر حقیقت بزرگی می باشد و آن گسترش کاربردهای منسوجات نبافته می باشد. در حال حاضر گروه های بزرگ تولید کننده ماشین آلات نساجی توجه ویژه ای به منسوجات نبافته نشان می دهند. برای مثال گروه زاورر محدوده فعالیت خود را در زمینه منسوجات نبافته تکمیل می کند و طیف کاملی از ماشین آلات تولید منسوجات نبافته را در برنامه تولید خود وارد می نماید. از آن سو بیشترین نقل و انتقالات شرکت ها که منجر به تشکیل گروه های بزرگ سازنده ماشین آلات نساجی در دنیا می شود متعلق به بخش منسوجات نبافته است.

جالب اینجاست که شرکت تروشچلر که در صنعت ریسندگی پنبه بسیار خوش نام و معتبر است گروه خود را با خرید شرکت ارکو و فلایسنر در زمینه منسوجات نبافته تکمیل می نماید زیرا بازار را محک زده و به این نتیجه رسیده است که آینده صنعت نساجی در منسوجات نبافته رقم خورده است.

نکته بعد اینکه روند حرکت تولید منسوجات از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه و جهان سوم می باشد زیرا هزینه های تولید در کشورهای اروپائی و آمریکائی افزایش یافته است و این گونه تولیدات مقرون به صرفه نیست؛ کشورهای صاحب نام در زمینه منسوجات نبافته در دهه های گذشته جای خود را به کشورهای در حال توسعه و گاه جهان سوم داده اند. در واقع فرصت خوبی برای ایران پیش آمده است و اگر بخواهیم از این قافله عقب نمانیم باید حرکت خود را تسریع کنیم.

متأسفانه در زمینه منسوجات نبافته نسبت به کشورهای در حال توسعه و جهان سوم هم عقب تر هستیم. در دانشگاه ها بجث منسوجات نبافته چندان مورد توجه قرار ندارد در صورتی که جایگاه ما این نیست و نباید هم باشد. بازار کشورهای عراق، افغانستان و جمهوری های استقلال یافته شوروی برای ما بالقوه هستند و نباید آنها را ازدست بدهیم. در دنیائی که ۴۰ درصد وقایع نساجی اعم از سمینارها، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه ها در مورد منسوجات نبافته است هیچ گونه حرکتی از این دست در کشور مشاهده نمی شود در کنفرانس سراسری نساجی که چند سال پیش در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، از بین صدها مقاله و کارگاه ارایه شده تنها یک مقاله پیرامون منسوجات نبافته ارائه شد که آن هم به تأثیرات سوزن زنی برای استحکام موکت نمدی می پرداخت!!

سرعت پیشرفت و تحول در صنعت منسوجات بی بافت را نسبت به صنایع نساجی چگونه ارزیابی می کنید و چه آینده ای برای آن متصور هستید؟

ـ در گذشته وقتی از منسوجات نبافته سخن به میان می آمد، مصارف آن انگشت شمار بود و در موکت نمدی، پوشک بچه و... محدود می شد و کاربرد دیگری که برای مردم ملموس باشد وجود نداشت اما امروز کاربردها به اندازه ای متنوع شده که دیگر تعجب نخواهیم کرد اگر تمام پوشاک فردی از منسوجات نبافته باشد زیرا این امکان وجود دارد که روزی منسوجات نبافته از حالت خاص و صنعتی خود وارد دنیای مد و زندگی روزمره مردم هم شود.

امروزه می توانیم در تمامی کاربردها، جایگاه منسوجات نبافته را حس کنیم اگرچه ممکن است در برخی مصارف تکنولوژی چندان پیشرفته نباشد اما در صنایع الکترونیک، بسته بندی، فیلتراسیون، ژئوتکستایل، صنعت مبلمان، صنعت پوشاک و... کاربردهای متنوعی از منسوجات نبافته وجود دارد. در صنایع خودروسازی حدود ۴۰ ـ ۳۵ درصد از منسوجات مصرفی نوعی از نبافته ها می باشد.

ممکن است در کنار نقاط مثبت و قوت منسوجات بی بافت که مورد اشاره قرار دادید، نقاط ضعفی هم وجود داشته باشد؟

ـ هر صنعتی دارای مزایا و معایبی است. کسانی که در زمینه صنعت تحقیق انجام می دهند موظفند محصولاتی را تولید کنند که مزایا را افزایش و معایب آن را کاهش دهند. ممکن است منسوجات نبافته در برخی موارد معایبی هم داشته باشد اما بحث بر سر این است که باید انتخاب بهینه داشته باشیم. امروز در بسیاری از مصارف، انتخاب بهینه منسوجات نبافته می باشد، به دلیل قابلیت و خواص ویژه خود قابل بازیافت هم هستند و اکثر کارخانجات تولید منسوجات نبافته، واحد بازیافت دارند و ضایعات خود را مورد مصرف قرار می دهند.

نکته پایانی؟

ـ واقعیت این است که تنها راه بهبود اقتصاد کشور تولید ثروت ناشی از تولید می باشد، تنها تولید است که می تواند برای خیل جمعیت جوان جویای کار فرصت اشتغال فراهم سازد اگر سیاست گذاران اقتصاد کشور انضباط مالی را رعایت کنند و راه های نفوذ اعتبارهای عمرانی را به دلال بازی و.... با اخذ سیاست های اصولی ببندند حتی تورم ناشی از سرمایه گذاری برای کشور تلخ نخواهد بود. مادامی که تولید در کشور سودآور نباشد یا سودآوری سایر بخش ها به طور محسوس بالاتر از آن باشد با شعار، تشویق های مقطعی حتی تزریق اعتبارات عمرانی سوبسید دار نمی توان تولید را سامان داد و به آینده اقتصاد امیدار بود متأسفانه صنعت ما امروز برای سرمایه گذاری اقتصادی نیست. وقتی تولید سودآور نباشد، قوانین کار، مالیات، عوارض گوناگون کارآفرینان را تحت فشار دهد تصور اینکه اهالی صنعت به تولید ادامه دهند رویائی بیش نیست امروز در توسعه صنعت نساجی ما جای صنعتگران واقعی و خبره ها خالی است که نشانه خوبی نیست.

باید متولیان امر کاری کنند که تولید سودآورترین بخش اقتصاد کشور شود زیرا تنها راه نجات کشور همین است. اگر تولید صرفه داشته باشد اتوماتیک سرمایه های مردم راه خود را به تولید باز می کند لذا نیازی به اعطاء تسهیلات سوبسید دار به تولید کننده ها نخواهد بود، تسهیلاتی که اگر ساختار موجود تغییر نکند هیچ سد و مانعی نمی تواند از سر ریز شدن آن به بازار دلالان و بورس بازی زمین و ساختمان جلوگیری کند. کما اینکه در سال های اخیر هم نتوانسته است. امیدوارم روزی شاهد این باشیم که متولیان کار با تدوین استراتژی کلان توسعه کشور و برنامه ای همه جانبه تمامی امکانات کشور در این راستا به کار گیرند.

 

 

كلمات كليدي آگهي: اسپان ، اسپان باند ، بی بافت ، لمینت ، پارچه ، پارچه یکبار مصرف ، فیلتر ، spun bond ، nonwoven

 

هدیه تبلیغاتی

پاکت پارچه ای

اطلاعات تماس

تماس با گروه تبلیغاتی پارسه
 
 
 
آدرس کارخانه : استان اصفهاناصفهان - کیلومتر 3 جاده حبیب آباد - کوی خطوط بار - پلاک 20
 
شماره تماس : 03135492433 ساعات پاسخگویی :  8 صبح الی 5 بعد از ظهر
مدیریت فروش : 09131148237  (شهیدی)   شماره فاکس : 03135492249
-----------------------------------------------------------
آدرس ایمیل : هديه تبليغاتي
 

گروه تبلیغاتی پارسه بزرگترین تولید کننده هدیه تبلیغاتی در استان اصفهان

هدایای تبلیغاتی ، ساک پارچه ای ویژه فروشگاه ها و شرکت در نمایشگاه ، زیرانداز مسافرتی ، بسته بندی زیپ کیپ ، پیشبند تبلیغاتی ، کاور سررسید،